Sohbete Katıl

sohbet icon
sohbet icon

SOHBET ODALARI

İnternet üzerinden insanların birbirleri ile sohbet ve chat yaptıkları sanal sohbet odaları, kullanıcıların gerçek zamanlı şekilde, karşılıklı iletişim kurmakta kullandıkları ve özgürce muhabbet edebildikleri platformlardır. Sanal sohbet sitesi olarak, internetin sağladığı özgürlük ortamına katkıda bulunmak adına, sosyalleşmek isteyen bireyleri web sitemiz üzerinde bilgisayar ve mobil telefonlar gibi cihazlar kullanılarak, bir araya getirmekte ve rahat ve güvenli şekilde ücretsiz olarak chat, sohbet yapmalarını sağlamaktayız.

Sohbet Odaları Ne İşe Yarar? Sohbet Odası Girişi Nasıl Yapılır?


İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde üniversiteler arasında iletişim kurmak için tasarlanan internet ağı, zamanla dünyaya yayılmış ve chat sistemlerinin de devreye girmesiyle, hızlı şekilde mesajlaşma, sesli ve kameralı olarak seviyeli sohbet yapma imkanı da sağlanarak bugünkü halini almıştır.


İlk zamanlar kullanıcılar, henüz yeni tanıştıkları sohbet uygulamalarını kullanmakta zorlanırken, zamanla teknolojiyi daha rahat kullanabilir hale geldiler ve artık çok rahat şekilde, chat odaları bağlantısı yapabilmektedirler. Temelde tüm chat odaları, kullanıcıların çeşitli beklenti ve isteklerine karşılık vermek amacıyla kurulmuş mesajlaşma yazılımlarıdır. Sohbet sitesi, dünyanın farklı yerlerinden kişileri aynı ortamda toplayan, karşılıklı sohbet ve chat yaparak, kişilerin yeni dostluklar kurmasına aracılık eden yerlerdir.


Sanal sohbet sitesi olarak, diğer siteler gibi bizler de, kullanıcılarımıza en iyi sohbet ve chat deneyimini yaşatmak hedefiyle yola çıktık. Sitemize giriş yapan herkese dost sıcaklığı ile yaklaştık ve sizlerden de aldığımız sıcak elektrik sonrası, sık sık ziyaret edilen, arkadaşlık bağlarının güçlü olduğu bir aile haline geldik. Karşılıksız olarak sizlere sunduğumuz hizmetler ile, binlerce kişinin yeni arkadaşlar edinmesine katkı sağladık, daha eğlenceli ve mutlu zamanlar yaşamalarına eşlik ettik. Bizlere güvenen, her zaman yanımızda olan sanal sohbet ailesi ile yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.Web sohbet ve mobil chat sitemize ilk defa giriş yapacaklar için faydalı olacak bazı önemli bilgilere yer vermek istiyoruz:
1. Öncelikle sitemize sanalsohbet.net internet adresinden günün her saati ulaşabilirsiniz.
2. Sitemize girdikten sonra, sohbet girişi için kullanılan bir bölüm göreceksiniz. Sohbet odaları bağlantısı için kullanıcı adı (nick/rumuz) seçmeniz gerekmekte. Kullanıcı adının, genel ahlak kurallarına uygun olması önemlidir. Kendi adınızı kullanmak zorunda değilsiniz. Kendi zevkinize uyan bir rumuz seçmeniz en iyisi olacaktır. Sohbete bağlan yazan yere tıkladıktan sonra otomatik olarak sohbet odaları bağlantısı gerçekleşecektir.
3. Sohbet sitemize giriş yaptıktan sonra yan tarafta sohbet odaları listesi göreceksiniz. Bunun yanında da bulunduğunuz sohbet odasında online olan kullanıcıları göreceksiniz. Bu kişilerle özel sohbet yapmak için nick/rumuz üstüne fare ile çift tıklayın. Özel penceresi açıldıktan sonra selam vererek muhabbete başlayabilirsiniz. Sizden ricamız, sohbet sitemizin kalite standartlarına uygun şekilde ve kendinize yakışacak bir üslupla, diğer sohbet kullanıcılarımızla saygılı ve seviyeli şekilde sohbet etmenizdir. Bu daha sağlıklı iletişim kurmanız açısından da önemlidir.
4. Her sohbet sitesinde olduğu gibi sanal sohbet ve mobil chat sayfamızın da belirli kuralları vardır. Öncelikle sitemiz üzerinde, 18 yaş altı insanların giriş yapmaları yasaktır. Özel ya da genel sohbet kısmında, argo, küfür, aşağılayıcı ifadelerle sohbet edenler, sohbet sitemizden uzaklaştırılır.
5. Irc komutları ya da diğer kullanıcılarla yaşadığınız sorunlar için #help, #operhelp ve diğer kanal operatörü arkadaşlarımızdan yardım isteyebilirsiniz.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve diğer Şehir Sohbet Odaları Sizleri Bekliyor!

Sohbet sitemizde birbirinden bağımsız olarak açılmış birçok sohbet odası bulunmaktadır. Buradaki amaç ise, kullanıcıların isteklerine yönelik farklı alternatifler sunmak ve daha verimli ve keyifli bir sohbet deneyimi yaşatmaktır. Özellikle ülkemizde yer alan İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Konya, Antalya, Adana, Mersin, Kayseri, Malatya, Sivas, Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Gümüşhane v.b tüm şehirlerimizin adıyla sohbet odaları açtık. Bu şehirlerde doğmuş, büyümüş ya da iş ve eğitim gibi nedenlerle bu şehirlere göç etmiş insanlarımızı, bu şehir sohbeti odalarımızda toplayarak onların birbirlerini tanımalarını, kaynaşmalarını sağlıyoruz. Bu sohbet odalarının faydalarına gelecek olursak, sözgelimi İstanbul sohbet odası kullanıcıları şu bilgileri kendi aralarında tartışabilmektedir; İstanbul’da gezilecek yerler ve mekanlar, İstanbul’daki Üniversiteler, İstanbul’daki Müzeler, İstanbul’daki konserler, İstanbul’da yaşam, İstanbul trafik durumu gibi birçok konuyu karşılıklı yazışarak bilgi sahibi olmaktadırlar. Ankara sohbet odaları, İzmir chat odası, Bursa mobil sohbet, Adana sohbet, Konya sohbet gibi tüm sohbet odalarımda da buna benzer harika paylaşımlar bulacaksınız. Merak ettiklerinizi doğrudan o şehirde yaşayan ve deneyim sahibi olan kişilerden birinci ağızdan duyacağınız için en doğru bilgilere de ulaşmış olacaksınız.

Türkçe Mirc Sohbet Pragramı indir ve Mirc Sohbet Odalarına Hızlıca Bağlan!


Tamamen ücretsiz olarak hazırladığımız bir chat programı olan Türkçe Mirc sohbet programını bilgisayarınıza indirmek için sitemizde bulunan Türkçe Mirc indir linkine tıklayın. Mirc bilgisayarınıza download olduktan sonra, kurulumu yapın ve programı çalıştırın. Açılan kısımda, nick/rumuz yazan yere kullanıcı adınızı yazdıktan sonra sohbete bağlan yazan yere tıklayarak sitemize giriş yapın.

Sanal Sohbet Sitesinde Kendinizi Özel Hissedeceksiniz!

Sohbet - Chat - Mobil Sohbet - Sohbet Odaları -
Seviyeli Sohbet - Sohbet Sitesi - İslami Sohbet